PŘEDŠKOLÁK

Povinná předškolní docházka

Jde o způsob výuky, který probíhá na dálku v době, kdy jsou jiné formy výuky znemožněny nebo omezeny (aktuálně by toto mohlo nastat z důvodu epidemie COVID-19). Distanční výuka bude zahájena v případě, že do MŠ nebude moci přijít více jak polovina dětí, kterých se povinná předškolní výchova týká.

Ukončení distanční výuky od 12.4.2021

dle vládního nařízení je matřeřská škola od 12.4.2021 pro předškolní děti otevřena. Postupujeme dle doporučení z MŠMT.
Pokud se dítě neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodů neúčasti na testování, mateřská škola bude evidovat absenci jako omluvenou. Při této omluvené absenci škola nemá povinnost zajistit dítěti distanční způsob vzdělávání. Poskytne pouze přiměřenou podporu po domluvě s rodiči.
Distanční vzdělávání bude opět zaveden pokud nebude možná přítomnost většiny dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné.

Dobešová Veronika

iŠkolička

pro lepší přípravu předškolních dětí na vstup do první třídy, k doplnění a zpestření distanční výuky Vám nabízím možnost využít aplikaci iŠkolička z programu Barevné kamínky.
Vše je zdarma, přihlašovací údaje jsem Vám poslala v SMS.

Děti program Barevné kamínky znají, mnohé s ním umí pracovat. Společně s paní učitelkou ho využívají při výuce, ranních či řízených hrách na interaktivní tabuli. Pro děti jsou aktivované tyto interaktivní programy Písmáčkovy úkoly, Březen, Les, Zvířátka na statku a Volné scény k mimořádné situaci. Po rozkliknutí určitého programu, klikněte vždy nejprve na žlutého smajlíka,on Vám i dětem vysvětlí následující úkol. Každý program je rozmanitý, nabízí spoustu her, úkolů, písniček, celá nabídka se zobrazí rozkliknutím menu nabídky (tzn. čtyři čárky pod sebou). Věřím, že práce v programu iŠkolička přinese dětem radost a mnoho nových vědomostí. Program je aktivován na rok, do března 2022. Budu ráda za zpětnou vazbu, jestli program využíváte, nebo v případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Veškeré informace k instalaci iŠkoličky naleznete v příloze:
POSTUP K ZOBRAZENÍ

Čtenářská gramotnost předškoláka

O koťátku, které zapomnělo mňoukatO koťátku, které zapomnělo mňoukat